دومین جلسه هم اندیشی در اتحادیه لوازم خانگی فلزی آشپزخانه برگزار گردید

برگزاری دومین جلسه هم اندیشی و هم فکری در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه)

دومین جلسه هم فکری و هم اندیشی با حضور اعضا محترم هیئت مدیره آقایان فریدون نصیری، سید مرتضی افجه ای، محمد باقر طاهران پور، مسعود جواهریان، حسن حسنی سفیدآبی فراهانی ، مهدی رضا و آقای ایمان رستگار مقدم (مدیر اجرایی اتحادیه) به همراه میهمانان عزیز جناب آقای حمیدرضا بهشتی، جناب آقای اکبر ترابی، جناب آقای اصغر محمدی، جناب آقای علی اعرابی، جناب آقای منصور آیینه چی در تاریخ2مهرماه 1397 صبح روزدوشنبه رأس ساعت9:00 در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه) با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد برگزارگردید.

جناب آقای نصیری ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به میهمانان این جلسه با اشاره بر خلاصه ای از جلسه26شهریورمبنی قیمت های اجناس در بازار بر اساس ملاک های : الف)توان خرید مردم  ب)حضور تعداد رقبا در بازار  ج)هزینه های تولید یا وارد کردن یک کالا توسط فروشنده و پایین بودن نرخ سود عمده فروشی و خرده فروشی با توجه به  نحوه فروش بصورت نقد و اقساطی و مشکلات آن گفتگو را آغاز نمودند و سرفصل های جلسه را به دودسته زیر تفکیک نمودند.

1)      مشکلات مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی

2)      عدم دخل و تصرف اتحادیه لوازم خانگی فلزی(آشپزخانه) و همچنین نداشتن حق رای بر جرائم اعضا در موارد مهم و حساس

در ادامه مطلب آقای اکبر ترابی اینگونه فرمودند که مامورین تعزیرات حکومتی در مورد مسائل موجود مانند هزینه های کالا، برگ های سبز، فاکتور ها و کد های رهگیری آن همچنین نرخ سود در قانون آگاهی کامل نداشته و بدون تسلط بر موضوع حق اعمال جرائم را دارند در صورتی که جرایم بسته شده هیچ مبنای قانونی ندارد. آقای سید مرتضی افجه ای کلام آقای ترابی را اینگونه کامل نمودند که سازمان تعزیرات حکومتی طبق قوانین نظام صنفی حق ورود به حیطه خرده فروشی را ندارند همچنین بازرسین و مامور های واحد تعزیرات بدون دادن فرصت و دفاع از خود اقدام به دریافت جرائم در همان لحظه بصورت همراه داشتن دستگاه های کارت خوان می نمایند.

در این جلسه به مشکلات فروشندگان عمده فروش نیزپرداخته شد. یک عمده فروش اقدام به وارد کردن تعداد بالایی جنس را می‌‌نماید و تا زمان فروش مجبور به انبار کردن این اجناس می باشد اما در طول این مدت مامورین این انبار ها را تخلف احتکار قلمداد کرده و اقدام به پلمپ می‌کنند. همچنین اشاره به این موضوع شد که یک فروشنده جنسی را در زمان حال به قیمت nتومان خریداری و با سود4یا10درصد با توجه به عمده و خرده فروش بودن به فروش می رساند اما در زمان خرید بعدی ملزم به پرداخت هزینهn+افزایش قیمت دلار هستند بنابراین این افزایش قیمت و نوسانات بالای قیمت دلار باعث ضرر و زیان بسیاری به یک فروشنده می باشد

در انتهای جلسه اتفاق نظر بر این موضوع بود که بصورت مکاتبات اداری از سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف تهران درخواست شود که به اتحادیه حق رای و حق دخل و تصرف و اعمال نظر در جرائم اعضا این صنف داده شود و همچنین یک هیئت مشاوره در اتحادیه احداث گردد که در زمینه های انواع مشکلات و جرائم و مسائلی چون هزینه های کالا، مالیات و .... با آگاهی کامل به اعضا مشاوره و راهنمایی دهد.و در زمان جریمه شدن یا مراجعه حضوری واحد های تعزیرات و دارایی راهنمایی های لازم را به ایشان دهند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید