برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی در اتحادیه لوازم خانگی فلزی آشپزخانه

برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه)

نخستین جلسه هم اندیشی با حضور اعضا محترم هیئت مدیره آقایان؛ فریدون نصیری، سید مرتضی افجه ای، محمد باقر طاهران پور، مسعود جواهریان، حسن حسنی سفیدآبی فراهانی، مهدی رضا و آقای ایمان رستگار مقدم (مدیریت اجرایی اتحادیه) به همراه میهمانان عزیز جناب آقای دکتر محمد علی کاشانی، جناب آقای مجیددیانی و جناب آقای هادی کلانتر نیستانکی به تاریخ 26 شهریور 1397 صبح روز دوشنبه رأس ساعت9:30 در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه) با ذکر صلوات برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جناب آقای نصیری ضمن تسلیت ماه پرغم و شور محرم و آرزوی قبولی طاعات اعضا محترم در جلسه، اتحادیه را خانه دوم اعضا عنوان نموده و از جمله اهداف برگزاری این جلسات را برطرف نمودن فاصله ایجاد شده بین اعضا و اتحادیه برشمردند. ایشان خاطر نشان کردند امید است با حضور هر هفته اعضای فعال اتحادیه و بیان مشکلات از دید آنها و ارائه راه حل‌های منطقی و قابل اجرا توسط شرکت کنندگان این جلسات اقدامات موثری را جهت کاهش مشکلات و ناهماهنگی‌های موجود در صنف این اتحادیه برداریم.

طی این نشست آقای مجید دیانی برگزاری چنین جلساتی را گامی مثبت، دلگرم کننده و تأثیرگذار در این صنف بیان نمودند. ایشان مشکلاتی همچون؛ عدم پاسخگویی سامانه جامع انبارها و بی‌اطلاعی از چگونگی ثبت نام، انواع هزینه واردات یک کالا و چگونگی اعلام این هزینه‌ها به مراکز نظارت دولتی (اداره تعزیرات، اداره صنعت معدن تجارت، دارایی) را از جمله مشکلات پیش روی فروشندگان برشمردند. کلیه حاضرین در جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص تفاوت در نرخ سود قابل قبول فروش در اداره تعزیرات و اداره مالیات و مشکلاتی که برای خودشان و همکارانشان در این مدت بوجود آمده است به ایراد سخن پرداختند. همانطور که اطلاع دارید سهم سود عمده و خرده فروشی در سازمان تعزیرات 4 و10 درصد و در اداره دارایی درصدهای دیگر می‌باشد که این قانون با توجه به ثبات اقتصادی که در خلال سال‌های 1346 تا 1353 وجود داشته تدوین گردیده است. نبود پشتوانه فکری و تجربی قابل اتکا در سال‌های اخیر برای بکارگیری این ضرایب و فاصله عمیق با واقعیت‌های موجود در صنف فروشندگان باعث ایجاد فضایی مبهم وغیر شفاف شده است که سردرگمی و عدم شفافیت از طرف فروشندگان و در نتیجه فرار مالیاتی را در 3 دهه گذشته شاهد هستیم. جا دارد این مسئله مهم از سوی این اتحادیه و دیگر اتحادیه‌ها که به عنوان سازمان‌های مردم نهاد حافظ منابع اعضای صنف خود می‌باشند به اطلاع رسانی گسترده و حل و فصل این مشکل همت گمارند.

در پایان جلسه اعضای محترم هیئت مدیره و مهمانان مدعو بر لزوم پیگیری مشکل مطرح شده در جلسه از سمت اتحادیه با مشارکت اعضای فعال آنان تائید و اعلام امادگی نمودند.

از این پس روابط عمومی اتحادیه در نظر دارد تا خلاصه جلسات هم فکری را بصورت مختصر به اطلاع اعضا محترم این اتحادیه برساند تا بتواند به ایجاد فضایی مشارکتی برای پیگیری موضوعات مطرح شده در این جلسات و استفاده از نقطه نظرات اعضای محترم کمک نماید.

images/ham andishi.JPG

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید