شیوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی

 قابل توجه بیمه شدگان محترم

لطفا قبل از استفاده از بیمه مکمل درمان موارد ذیل را با دقت مطالعه فرمائید.
در صورتیکه بیمه شده دوره انتظار را سپری نموده باشد(دوره انتظار زمانیست که بیمه گر تعهدی نسبت به پرداخت خسارت بیمه شده ندارد)سپس به روش های ذیل از استفاده از بیمه تکمیلی مقدور خواهد بود.
استفاده از خدمات بیمه تکمیلی درمان به دو صورت امکان پذیر می باشد:

الف –دریافت معرفی نامه:

در صورت نیاز به بستری شدن یا عمل جراحی یا انجام آنژیوگرافی خواهشمند است 2 روز قبل از مراجعه به مراکز درمانی مدارک ذیل را به واحد صدور مربوطه تحویل نمائید.
1-اصل دستور پزشک جهت بستری- جراحی- آنژیوگرافی.
2-تصویر جواز کسب
3-کپی مدارک شناسائی:
تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه – تصویر کارت ملی – تصویر صفحه اول دفترچه بیمه برای بیمار و سرپرست در صورت تحت تکفل بودن تصویر مدارکبیمه شده اصلی(شناسنامه صفحه اول و دوم و کارت ملی) الزامی میباشد.
4-تصویر کارت شناسائی بیمه تکمیلی.
5-در صورتی که قبلا بیمه شده معرفی نامه از شرکت بیمه ایران دریافت کرده باشد ارائه ریز هزینه بیمارستانی مربوط به معرفی نامه صادره الزامی می باشد.(ریز هزینه جهت تعیین مبلغ استفاده شده از معرفی نامه و مانده سقف تعهدات شرکت الزامی می باشد)
6-در صورتیکه بیمه شده صاحب جواز نباشد ارائه معرفی نامه از اتحادیه به بیمه ایران تاریخ همان روز الزامی می باشد.

ب-تشکیل پرونده خسارت:

1-ارائه اصل دستور پزشک و اصل پرونده بستری همراه با گزارش پرستاری مدارک شناسائی بند (الف-2والف- 3).
در صورت انجام کارهای پاراکلینیکی نامبرده در ردیف 4/8و5/8 در فرم ارائه اصل دستور پزشک و کپی گزارش و اصل قبض پرداختی الزامی می باشد.


ضمنا برای فرزندان ذکور از 18 تا 26 سال ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامیست و برای فرزندان مونث 15 سال به بالا ارائه صفحه دوم شناسنامه الزامیست.
لازم به ذکر است در صورت بستری یا جراحی فقط تا یک ماه پس از ترخیص و در صورت انجام کارهای پاراکیلینیکی بلافاصله پس از تایید پزشک ارائه مدارک به دفتر بیمه الزامی است.

سامانه پیام کوتاه:انتقادات و پیشنهادات 30003503457000
پاسداران - نبش دشتستان پنجم – پلاک 66- طبقه ششم – واحد19-تلفن:6-22898731

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید