دومین جلسه هم اندیشی در اتحادیه لوازم خانگی فلزی آشپزخانه برگزار گردید

برگزاری دومین جلسه هم اندیشی و هم فکری در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه)

دومین جلسه هم فکری و هم اندیشی با حضور اعضا محترم هیئت مدیره آقایان فریدون نصیری، سید مرتضی افجه ای، محمد باقر طاهران پور، مسعود جواهریان، حسن حسنی سفیدآبی فراهانی ، مهدی رضا و آقای ایمان رستگار مقدم (مدیر اجرایی اتحادیه) به همراه میهمانان عزیز جناب آقای حمیدرضا بهشتی، جناب آقای اکبر ترابی، جناب آقای اصغر محمدی، جناب آقای علی اعرابی، جناب آقای منصور آیینه چی در تاریخ2مهرماه 1397 صبح روزدوشنبه رأس ساعت9:00 در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه) با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد برگزارگردید.

جناب آقای نصیری ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به میهمانان این جلسه با اشاره بر خلاصه ای از جلسه26شهریورمبنی قیمت های اجناس در بازار بر اساس ملاک های : الف)توان خرید مردم  ب)حضور تعداد رقبا در بازار  ج)هزینه های تولید یا وارد کردن یک کالا توسط فروشنده و پایین بودن نرخ سود عمده فروشی و خرده فروشی با توجه به  نحوه فروش بصورت نقد و اقساطی و مشکلات آن گفتگو را آغاز نمودند و سرفصل های جلسه را به دودسته زیر تفکیک نمودند.

1)      مشکلات مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی

2)      عدم دخل و تصرف اتحادیه لوازم خانگی فلزی(آشپزخانه) و همچنین نداشتن حق رای بر جرائم اعضا در موارد مهم و حساس

در ادامه مطلب آقای اکبر ترابی اینگونه فرمودند که مامورین تعزیرات حکومتی در مورد مسائل موجود مانند هزینه های کالا، برگ های سبز، فاکتور ها و کد های رهگیری آن همچنین نرخ سود در قانون آگاهی کامل نداشته و بدون تسلط بر موضوع حق اعمال جرائم را دارند در صورتی که جرایم بسته شده هیچ مبنای قانونی ندارد. آقای سید مرتضی افجه ای کلام آقای ترابی را اینگونه کامل نمودند که سازمان تعزیرات حکومتی طبق قوانین نظام صنفی حق ورود به حیطه خرده فروشی را ندارند همچنین بازرسین و مامور های واحد تعزیرات بدون دادن فرصت و دفاع از خود اقدام به دریافت جرائم در همان لحظه بصورت همراه داشتن دستگاه های کارت خوان می نمایند.

در این جلسه به مشکلات فروشندگان عمده فروش نیزپرداخته شد. یک عمده فروش اقدام به وارد کردن تعداد بالایی جنس را می‌‌نماید و تا زمان فروش مجبور به انبار کردن این اجناس می باشد اما در طول این مدت مامورین این انبار ها را تخلف احتکار قلمداد کرده و اقدام به پلمپ می‌کنند. همچنین اشاره به این موضوع شد که یک فروشنده جنسی را در زمان حال به قیمت nتومان خریداری و با سود4یا10درصد با توجه به عمده و خرده فروش بودن به فروش می رساند اما در زمان خرید بعدی ملزم به پرداخت هزینهn+افزایش قیمت دلار هستند بنابراین این افزایش قیمت و نوسانات بالای قیمت دلار باعث ضرر و زیان بسیاری به یک فروشنده می باشد

در انتهای جلسه اتفاق نظر بر این موضوع بود که بصورت مکاتبات اداری از سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف تهران درخواست شود که به اتحادیه حق رای و حق دخل و تصرف و اعمال نظر در جرائم اعضا این صنف داده شود و همچنین یک هیئت مشاوره در اتحادیه احداث گردد که در زمینه های انواع مشکلات و جرائم و مسائلی چون هزینه های کالا، مالیات و .... با آگاهی کامل به اعضا مشاوره و راهنمایی دهد.و در زمان جریمه شدن یا مراجعه حضوری واحد های تعزیرات و دارایی راهنمایی های لازم را به ایشان دهند

برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی در اتحادیه لوازم خانگی فلزی آشپزخانه

برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه)

نخستین جلسه هم اندیشی با حضور اعضا محترم هیئت مدیره آقایان؛ فریدون نصیری، سید مرتضی افجه ای، محمد باقر طاهران پور، مسعود جواهریان، حسن حسنی سفیدآبی فراهانی، مهدی رضا و آقای ایمان رستگار مقدم (مدیریت اجرایی اتحادیه) به همراه میهمانان عزیز جناب آقای دکتر محمد علی کاشانی، جناب آقای مجیددیانی و جناب آقای هادی کلانتر نیستانکی به تاریخ 26 شهریور 1397 صبح روز دوشنبه رأس ساعت9:30 در اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه) با ذکر صلوات برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جناب آقای نصیری ضمن تسلیت ماه پرغم و شور محرم و آرزوی قبولی طاعات اعضا محترم در جلسه، اتحادیه را خانه دوم اعضا عنوان نموده و از جمله اهداف برگزاری این جلسات را برطرف نمودن فاصله ایجاد شده بین اعضا و اتحادیه برشمردند. ایشان خاطر نشان کردند امید است با حضور هر هفته اعضای فعال اتحادیه و بیان مشکلات از دید آنها و ارائه راه حل‌های منطقی و قابل اجرا توسط شرکت کنندگان این جلسات اقدامات موثری را جهت کاهش مشکلات و ناهماهنگی‌های موجود در صنف این اتحادیه برداریم.

طی این نشست آقای مجید دیانی برگزاری چنین جلساتی را گامی مثبت، دلگرم کننده و تأثیرگذار در این صنف بیان نمودند. ایشان مشکلاتی همچون؛ عدم پاسخگویی سامانه جامع انبارها و بی‌اطلاعی از چگونگی ثبت نام، انواع هزینه واردات یک کالا و چگونگی اعلام این هزینه‌ها به مراکز نظارت دولتی (اداره تعزیرات، اداره صنعت معدن تجارت، دارایی) را از جمله مشکلات پیش روی فروشندگان برشمردند. کلیه حاضرین در جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص تفاوت در نرخ سود قابل قبول فروش در اداره تعزیرات و اداره مالیات و مشکلاتی که برای خودشان و همکارانشان در این مدت بوجود آمده است به ایراد سخن پرداختند. همانطور که اطلاع دارید سهم سود عمده و خرده فروشی در سازمان تعزیرات 4 و10 درصد و در اداره دارایی درصدهای دیگر می‌باشد که این قانون با توجه به ثبات اقتصادی که در خلال سال‌های 1346 تا 1353 وجود داشته تدوین گردیده است. نبود پشتوانه فکری و تجربی قابل اتکا در سال‌های اخیر برای بکارگیری این ضرایب و فاصله عمیق با واقعیت‌های موجود در صنف فروشندگان باعث ایجاد فضایی مبهم وغیر شفاف شده است که سردرگمی و عدم شفافیت از طرف فروشندگان و در نتیجه فرار مالیاتی را در 3 دهه گذشته شاهد هستیم. جا دارد این مسئله مهم از سوی این اتحادیه و دیگر اتحادیه‌ها که به عنوان سازمان‌های مردم نهاد حافظ منابع اعضای صنف خود می‌باشند به اطلاع رسانی گسترده و حل و فصل این مشکل همت گمارند.

در پایان جلسه اعضای محترم هیئت مدیره و مهمانان مدعو بر لزوم پیگیری مشکل مطرح شده در جلسه از سمت اتحادیه با مشارکت اعضای فعال آنان تائید و اعلام امادگی نمودند.

از این پس روابط عمومی اتحادیه در نظر دارد تا خلاصه جلسات هم فکری را بصورت مختصر به اطلاع اعضا محترم این اتحادیه برساند تا بتواند به ایجاد فضایی مشارکتی برای پیگیری موضوعات مطرح شده در این جلسات و استفاده از نقطه نظرات اعضای محترم کمک نماید.

images/ham andishi.JPG

نشت اعضا هیئت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه)و کمیسیون بازرسی

نشست اعضای هیئت مدیره وکمیسیون بازرسین اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه)

images/085.JPG

طی جلسه ساعت 9:00 صبح روز دوشنبه 5 شهریور با حضور هیئت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی(آشپزخانه)تهران و اعضا کمیسیون بازرسی این اتحادیه به مشکلات موجود در بازار رسیدگی شد. پیرو این جلسه؛ بازرسین مسائل رکود اقتصادی، کاهش تمایل خرید، بالا بودن هزینه‌های مالیاتی و مشکلات ترخیص کالا در گمرک را مطرح نمودند. با اشاره بر گسترده بودن مشکلات در واحد صنفی لوازم خانگی آشپزخانه جلسات همنشینی در ماه‌های آینده بصورت متمادی برگزار خواهد شد تا بتوان دراین راستا راه حل‌های مناسبی را یافت. همچنین پیشنهاد گردید از دیگر اعضای اتحادیه در این نشست‌ها دعوت به عمل آید تا مشکلات از طریق خود اعضاء مطرح گردد.

images/083.JPG

بخشودگی معوقه های مالی تولیدکنندگان

بخشودگی جرائم تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری 

پیرو نامه شماره 20/36703 از اتاق اصناف 

به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ، چنانچه مشتریان بدهی معوقه خود را تا پایان سال1396سررسیده باشد از تاریخ سر رسید تا پایان شهریور ماه 1397تسویه نمایند، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه نمایند .