نظارت جدی بازرسان مخفی در خرده‌فروشی‌ها/ پنج واحد صنفی رایانه پلمب شد

 رئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت: ناظران از اتاق اصناف و بازرسان ویژه اتحادیه رایانه  بر موضوع برچسب قیمت بر روی کالاها نظارت ویژه دارند و با متخلفان برخورد می کنند.

سیدمهدی میرمهدی کمجانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: هم‌اکنون حدود ۹۶ درصد از محصولات مرتبط با فعالیت های صنفی اتحادیه رایانه، وارداتی است و زمانی که این محصولات به کشور وارد می‌شود و قرار است به بازار توزیع شود، برچسب قیمت را روی آنها نصب می‌کنیم.

وی در خصوص نظارت بازرس‌ها بر قیمت گذاری محصولات اظهار کرد: برای رقابتی شدن قیمتی و جلوگیری از گران‌فروشی، تصمیم بر آن شد تا تمام محصولات دارای برچسب قیمت باشند. ناظران اتاق اصناف و بازرسان اتحادیه بر این مسئله نظارت می کنند. همچنین با توجه به اینکه معمولا فروشندگان محصولات رایانه‌ای در پاساژها مستقر هستند، نظارت بر آنها ساده‌تر است.

کمجانی افزود: اگر یک واحد خرده‌فروشی برچسب قیمت را روی محصولاتش نصب نکند، ازسوی بازرسان ویژه و اصناف برخورد می‌شود. در وهله اول به متخلفان اخطار داده می شود و در وهله دوم اگر رعایت نکنند، واحد صنفی آنها پلمب خواهد شد.

وی ادامه داد: در شش ماهه نخست سال ۹۶، حدود ۱۰۰ اخطار به خرده‌فروشان تحت پوشش اتحادیه صنف فناوران رایانه داده شده و پنج واحد صنفی نیز در سطح شهر تهران پلمب شده است.

منبع: اتاق اصناف ایران 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید