جمع آوری دام‌های کنار خیابانی در روزهای منتهی به عید قربان / قصابی ها ذبح نکنند

 رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی با اشاره به ارسال پیامک برای فروشندگان خیابانی دام‌ها و نیز اطلاعیه سازمان دامپزشکی در خصوص جمع‌آوری دام‌های خیابانی تاکید کرد: به طور قطع با این فروشندگان برخورد شده و دام‌هایشان جمع آوری می‌شود.

علی‌اصغر ملکی پس از برگزاری آخرین جلسه‌ در خصوص تمهیدات صورت گرفته برای اجرای مراسم ذبح دام‌ها در روز عید قربان در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین گفت:همچون سال‌های گذشته، سفارش‌های‌ دام زنده توسط مغازه‌هایی که ذبح انجام می‌دهند مانند قصابی‌ها جمع اوری شده و برای اینکه در سطح شهرآلودگی در خصوص تب‌کریمه‌کنگو نداشته باشیم ، این ذبح‌ها در صبح زود در کشتارگاه‌ها انجام شده و بعد از معاینه توسط دامپزشک به مغازه ها منتقل و تحویل سفارش دهندگان می‌شود.

ملکی ادامه داد: کشتارگاه‌ها مجاز به تحویل لاشه، در همان روزی که ذبح انجام شده نیستند اما در این جلسه مقرر شد که به کشتارگاه‌ها اجازه ذبح و تحویل لاشه در روز عید قربان داده شود. بطوریکه ساعت ۱بامداد ذبح انجام و در ساعت ۵ الی ۶ صبح گوشت به صورت آماده تحویل داده شود تا مشکلی از بابت آلودگی وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد: درمناطق ۲۲گانه و جایگاه‌هایی‌ که متعلق به شهرداری است مانند مراکز میوه تره‌بار، مکان‌هایی آماده شده است تا عزیزان آماده به خدمت خدمات مورد نیاز ذبح دام را ارائه دهند. هموطنان عزیزی که می‌خواهند ناظر بر ذبح دام خود باشند، می‌توانند پس از تهیه دام زنده به این مراکز مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی با اشاره به قیمت دام زنده گفت: با توجه به انجام خدمات کشتار توسط سفارش‌گیرنده، قیمت گوشت گوسفند بین ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان است تا به صورت آماده و بدون هرگونه آلایندگی تحویل سفارش‌دهندگان شود.

وی ادامه داد: برنامه‌هایی که در طول این چند هفته عملیاتی شده، به‌دلیل نگرانی‌هایی است که به‌خاطر بیماری تب کریمه کنگو وجود دارد تا با رعایت نکات بهداشت در این خصوص مردم در برابر این بیماری در امان باشند.

ملکی با اشاره به ارسال پیامک برای فروشندگان خیابانی دام‌ها و نیز اطلاعیه سازمان دامپزشکی در خصوص جمع آوری دام‌های خیابانی تاکید کرد: به طور قطع با این فروشندگان برخورد شده و دام‌هایشان جمع‌آوری می شود چراکه دام‌های سرگردان از لحاظ بهداشت مورد تایید ما نیستند .

منبع: اتاق اصناف تهران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید