استقبال از تعامل بیشتر گمرک با فعالان اقتصادی در دوره جدید

 رئیس اتحادیه لوازم الکترونیکی و حفاظتی تهران خواستار تعامل بیشتر گمرک با اتحادیه ها و همچنین تسهیل بیشتر ترخیص برای واردکنندگان در دولت دوازدهم شد و از افزایش تعامل گمرک با فعالان اقتصادی در دوره جدید استقبال کرد .

صادق فیض آبادی با ابراز خرسندی از انتصاب فرود عسگری به عنوان سرپرست جدید گمرک ایران گفت: اینکه سرپرست گمرک ایران در اولین اقدام ، نشست تخصصی برای تعامل و تسهیل امور صادرکنندگان با حضور سازمان های همجوار می گذارد قابل تقدیر است .

رئیس اتحادیه لوازم الکترونیکی و حفاظتی تهران مهمترین اقدام گمرک در دوره جدید را تقویت پنجره واحد تجارت فرامرزی دانست و گفت: به روز شدن ها و قطعی های موردی در سیستم به دلیل مشکلات زیرساختی چالش تجار و بازرگانان در انجام امورات گمرکی است و این سیستم نیاز به تقویت و پشتیبانی بیشتر به لحاظ زیرساختی دارد.

وی یکی از راهکارهای مبارزه با قاچاق را تسهیل فرایند واردات دانست و گفت: کالاهای که امکان واردات آنها وجود دارد در روند اداری پیچیده قرار نگیرند چرا که برای واردکنندگان زمان از اهمیت بسیار بالای برخوردار است و اگر کالایی را وارد کند و نتواند ترخیص کند، هر روز تاخیر خسارت بالایی را برای آن تحمیل می کند.

این فعال صنفی با درخواستی از سرپرست جدید گمرک گفت: امیدواریم ترخیص هر چه بیشتر تسهیل شود و برای رسیدن به این هدف خواستار همکاری بیشتر گمرک با اتحادیه های صنفی هستیم . اتحادیه های صنفی می توانند بازوی کمکی برای گمرک باشند و باید بتوان از این ظرفیت ها استفاده کرد.

فیض آبادی همچنین خواستار تاکید بیشتر گمرک بر ارایه خدمات پس از فروش از سوی واردکنندگان شد.

منبع: اتاق اصناف تهران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید