تغییر نظام قیمت گذاری کالاها مستلزم بازرسی و نظارت است

 رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه تهران گفت: تغییر نظام قیمت گذاری کالاها طرح خوبی است  که با هدف کاهش قیمت کالاها صورت گرفته  اما اجرای این طرح مستلزم بازرسی و نظارت دقیق است .

علی بهرمند در گفت وگو با خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه شیرینی باز مشمول این طرح نمی شود، افزود: این ابلاغیه به ‌دست ما نرسیده، و فکر نمی کنم شیرینی جزو این مصوبه باشد و بیشتر شامل محصولات صنایع تولیدی مانند بیسکویت، شیرینی های بسته بندی شده، کیک، شکلات و انواع چیس و اسنک و محصولات سلولزی بهداشتی می شود.

وی با بیان اینکه این ابلاغیه با هدف ایجاد شرایط رقابتی برای تولید کنندگان قرار است اجرایی شود، تصریح کرد: بر اساس این مصوبه واحدهای خرده‌فروشی مکلفند طبق قوانین موضوعه نسبت به اطلاع‌رسانی قیمت‌های این گروه از کالاها به‌وسیله درج و با نصب برچسب نرخ روی کالا، در محل عرضه و مستند به فاکتورهای خرید و با حداقل نرخ رقابتی و رعایت انصاف اقدام و در صورت تقاضای مصرف‌کننده، فاکتور رسمی صادر کنند و برای جلوگیری از تخلف این طرح مستلزم بازرسی و نظارت مستمر است.

بهرمند افزود: با اجرای این طرح کالاها با بهای واقعی عرضه خواهد شد ضمن اینکه تمام حلقه‌های تولید تا مصرف بر اساس قانون سود را محاسبه می‌کنند . همچنین قیمت ها بر اساس قیمت تمام شده تولید مشخص می‌شود که هم قیمت‌ها شفاف‌تر خواهد شد و هم کیفیت محصولات بالاتر می‌رود که در نهایت به سود مصرف‌کننده است.

وی اظهار امیدواری کرد این طرح اصناف را به سمت نظام قیمت‌گذاری مبتنی بر عرضه و تقاضا هدایت کند که در نهایت به نفع جامعه خواهد بود.

منبع: اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید