شناسنامه‌دار کردن نصابان سیستم‌های حفاظتی،از مهم‌ترین اقدامات اتحادیه به شمار می‌‎رود

 رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران، شناسنامه‌دار کردن نصابان سیستم‌های حفاظتی را یکی از مهم‌ترین اقدامات اتحادیه در این صنف دانست.

صادق فیض‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس بازار ایسنا گفت: گرفتن آزمون فنی تئوری و عملی، نداشتن سوء پیشینه و اعتیاد از جمله مواردی است که برای تایید صلاحیت افراد در اعطای شناسنامه و کارت نصابی صورت می‌گیرد.

رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران و عضو کمیسیون اقتصاد اتاق اصناف در ادامه بیان کرد: اطلاع از داشتن کارت نصابی برای افرادی که به دنبال نصب دوربین‌های مداربسته هستند، از طریق سایت اتحادیه و شماره تلفن ۸۸۹۰۷۵۶۴ به راحتی قابل پیگیری است.

وی درباره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران گفت: این اتحادیه در سال ۱۳۴۴ تاسیس شد و شروع فعالیت خود را با عده‌ای از مهندسان و متخصصان فعال در رسته الکترونیک آغاز کرد و به تشکیل سندیکایی پرداخت تا فعالان این صنف مطالبات خود را در آن لحاظ کنند.

فیض‌آبادی در ادامه افزود: جامعه مهندسان الکترونیک یا سندیکا برای رفع نیازها و خدمات این گروه تشکیل شد و فعالیت‌های مستمر سندیکا باعث شد رسته‌های مرتبط با الکترونیک همچون مخابرات، مکانیک و صنایع برودتی هم به این اتحادیه اضافه شود؛ با فراز و نشیب‌هایی که وجود داشت، در سال ۱۳۸۴ تصمیماتی گرفته شد و اتحادیه لوازم برقی در چهار اتحادیه جداگانه فعالیت کرد که شامل اتحادیه‌های الکترونیک، مخابرات، الکترومکانیک و صنایع برودتی می‌شود.

رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران و نماینده اتاق اصناف در هیات‌های رسیدگی به تخلفات صنفی سازمان تعزیرات اضافه کرد: اتحادیه الکترونیک دارای ۱۲ رسته مصوب زیرمجموعه مرتبط با الکترونیک است که آنها را پوشش می‌دهد؛ این ۱۲ رسته شامل مواردی همچون خدمات صوتی و تصویری، تولید و تعمیر انواع آمپلی‌فایر و دزدگیر، تولید و تعمیر انواع بُردهای الکترونیکی، تولید و تعمیر انواع بازی‌های رایانه‌ای، تولید و تعمیر انواع آنتن‌های مجاز و دفتر کارگاه‌های تولید است؛ آخرین رسته که در سال ۱۳۸۸ گرفته شده، رسته تولید، نصب و خدمات فنی پس از فروش سیستم‌های حفاظتی و امنیتی و دوربین‌های مداربسته است.

فیض‌آبادی درباره نحوه گرفتن پروانه کسب افراد گفت: بر اساس قانون نظام صنفی، هرفردی که مبادرت به انجام خدمات فنی، تولید، عرضه و انجام فعالیت صنفی می‌کند، یک فرد صنفی شناخته می‌شود و می‌تواند پروانه کسب بگیرد.

وی درباره قوانین گرفتن پروانه کسب در این صنف افزود: به لحاظ قانونی در زمینه رونق کسب و کار، گرفتن پروانه کسب راحت‌تر شده و قانون نظام صنفی جدید شامل برخی تغییرات شده؛ از همکارانی که در این ۱۲ رسته فعالیت دارند، دعوت می‌شود که برای گرفتن پروانه کسب اقدام کنند.

به گفته رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران گرفتن پروانه کسب یک اعتبار قانونی برای فرد محسوب می‌شود و افراد پس از آن به عنوان زیرمجموعه اتحادیه شناخته شده و اتحادیه چتری می‌شود تا افراد، مطالبات صنفی خود را طلب کنند.

وی با توضیح اینکه در حال حاضر شرایط بازار کار الکترونیک تغییر کرده، بیان کرد: با پیشرفت تکنولوژی روش‌های نوین کسب و کار به وجود آمده و تعمیرات در بازار الکترونیک گاهی مقرون به صرفه نیست؛ در اتحادیه کمک‌هایی برای به روز شدن نیروهای خود در نظر گرفته‌ایم و حتی کلاس‌های آموزشی رایگان برگزار می‌کنیم.

فیض‌آبادی پیدایش رسته سیستم‌های حفاظتی، امنیتی و دوربین‌های مداربسته را در اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی از موضوعات مهم دانست و افزود: این رسته که در سال ۱۳۸۶ به وجود آمد، از رسته‌های مهم است که بحث امنیت در آن وجود دارد و با توجه به گستردگی دوربین‌های مدار بسته در جامعه موضوعی است که توجه ویژه‌ای به آن می‌شود.

وی یکی از مشکلات در این صنف را بحث قاچاق عنوان کرد و گفت: قاچاق ضربه بزرگی به افرادی وارد می‌کند که از طریق قانونی مشغول به فعالیت در این صنف هستند.

رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران در ادامه بیان کرد: نزدیک به ۱۰۰۰ عضو در این اتحادیه داریم که پروانه کسب برای آنها صادر شده و در ۱۲ رسته مصوب اتاق اصناف و هیات عالی نظارت بر وزارت صنعت، معدن و تجارت زیر نظر قانون نظام صنفی در حال فعالیت هستند.

وی با توجه به اینکه در دنیا صنایع الکترونیک به عنوان صنایع مادر شناخته می‌شوند، اظهار امیدواری کرد: در کشورمان نیز باید جایگاه واقعی این صنعت بیش از پیش شناخته شود و صنایع الکترونیک به عنوان صنعت پیشگام مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید