تشکیل گروه های بازرسی برای رسیدگی به شرایط بی‌جوازها

 به‌گفته رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران، تامین‌کننده‌های لوازم یدکی در سامانه تعاونی اتحادیه، ایساکو و سایپا یدک هستند و نفت سپاهان و شرکت بهران هم به عنوان تامین‌کنندگان روغن همکاری می‌کنند.

نخستین سمینار تخصصی ماشین‌آلات فرمینگ CNC با حضور اعضای هیئت ‌مدیره اتحادیه صنف تعمیرکاران خودروی تهران و نمایندگانی از شرکت‌های فعال در این زمینه از کشورهای کره‌جنوبی و چین برگزار شد. آموزش و آشنایی فعالان رسته فنرسازی در این اتحادیه با علم و تکنولوژی روز، مسائل و مشکلات فعالان صنف و برنامه‌های اتحادیه برای بهبود شرایط فعالیت آنها از مهم‌ترین اهداف برگزاری این سمینار به شمار می‌رود.

بر این اساس رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران در اظهارات خود در این سمینار با اشاره به اینکه این اتحادیه صنفی از ۱۷ رسته تشکیل شده است، گفت: صنف فنرسازی از رسته‌های تولیدی در این اتحادیه است.

علیرضا نیک‎آیین با بیان اینکه حمایت از تولید داخل از وظایف فعالان در تمام صنایع کشور است، اظهار کرد: تولیدکنندگان در رسته فنرسازی غیر از نقش پررنگی که در صنعت خودرو ایفا می‌کنند، در سایر صنایع هم فعال هستند.

نیک‌آیین با توضیح اینکه اتحادیه در تلاش است تا مسیر پیشرفت و توسعه واحدهای تولیدی در این بخش را هموار کند، افزود: امیدواریم با ایجاد کمیسیون فنرسازها در این اتحادیه مشکلات موجود در این زمینه به درستی مورد بررسی قرار بگیرد و با رفع آن‌ها شرایط فعالیت بهبود یابد.

به‌روز شدن ناوگان تولید و عقب نماندن از تولیدات روز از موارد دیگری بود که رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران به آن اشاره و اظهار کرد: بازه خطای دستگاه‌ها و کالیبراسیون آنها از موارد مهمی هستند که باید مورد ‌توجه قرار تولیدکنندگان بگیرند. چون شرکت‌های OEساز که برای شرکت‌های خودرویی کار می‌کنند، در کشورهای دیگر، هنگام امضای قرارداد پنج ساله با تولیدکنندگانی که عمر دستگاه‌های آنها بالای دو سال باشد، قرارداد نمی‌بندند؛ لذادستگاه‌های ما باید به‌روز و کالیبره شده باشد تا درصد خطا در تولید به حداقل برسد.

وی با اشاره به برنامه اتحادیه صنف تعمیرکاران در قالب یک مجموعه در نمایشگاه قطعه‌سازان تهران تاکید کرد: از اقدامات دیگر این که تعاونی اتحادیه نیز فعالیت خود را از سر گرفته است. اما تفاوت آن نسبت به گذشته این است که به جای کالا، نرم‌افزار ارائه می‌کند. در واقع کارکرد این اپلیکیشن این است که امکان استفاده از خدمات داخلی، امداد، سرویس سیار و دریافت نوبت را با نشان دادن نزدیک‌ترین مراکز دارای مجوز، برای کاربران فراهم می‌کند.

وی امکان پرداخت آنلاین درون‌شبکه برای همه سرویس‌ها را از‌ جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار برشمرد و گفت: دسترسی آسان مشتری به قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز نیز از امکاناتی است که در چارچوب این اپلیکیشن فراهم شده است. ضمن اینکه قیمت‌ها و اجرت‌ها طبق تعرفه اتحادیه تعیین شده است.

به‌گفته رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران، تامین‌کننده‌های لوازم یدکی در این سامانه ایساکو و سایپا یدک هستند و نفت سپاهان و شرکت بهران هم به عنوان تامین‌کنندگان روغن همکاری می‌کنند.

علیرضا نیک‌آیین با بیان اینکه ۵۳ اتحادیه در کل کشور با این سامانه مرتبط شده‌اند و این خدمات در هر شهری قابل‌دسترسی خواهد بود، افزود: بر این اساس با ارائه هر‌گونه خدماتی، سودی به حساب اعضای صنف و اعضای مشترک در تعاونی داده خواهد شد. به این ترتیب اگر ۱۰۰ واحد تعمیرگاه در بخش سواری ۲۴ میلیارد تومان خرید لوازم داشته باشند، با توجه به اینکه خرید آنلاین و نقدی انجام می‌شود و قرار است پول با فاصله دو ماهه به فروشنده پرداخت شود، حدود ۳۶۰ میلیون تومان سود خواهد داشت که به اعضای سهامدار تعاونی تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه‌های اتحادیه برای اعضای تولیدی گفت: در آینده سامانه بازار مجازی را رونمایی خواهیم کرد که بر اساس آن هر واحدی که تولید یا خدماتی ارائه می‌دهد، می‌تواند در بازار مجازی اتحادیه عرضه کند. چون بسیاری از شرکت‌های داخلی و خودروسازانی که از محصولات این شرکت‌ها استفاده می‌کنند، به مساله تحت پوشش اتحادیه قرار داشتن واحدها اهمیت می‌دهند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران همچنین با توضیح درباره معضلات و مشکلاتی که این صنف در حین فعالیت خود با آنها مواجه هستند، اظهار کرد: برای مثال در منطقه پامنار، شهرداری ناحیه برخوردهای تندی با فعالان صنف در آن منطقه داشت که البته با جلسات و مذاکرات انجام‌شده با رئیس ناحیه، مشکل تا حدی کم‌رنگ شد. با این وجود طرح‌هایی برای ساماندهی این بخش وجود دارد که باید با جدیت پیگیری شود. ضمن اینکه ما معتقدیم در آینده باید به شهرک‌هایی که اطراف تهران ایجاد می‌شود و ایجاد شده است برویم و فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها را در خود کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی ایجاد کنیم.

وی حل مشکل بی‌جوازها را از اقدامات دیگر اتحادیه برشمرد و افزود: یک گروه بازرسی با ۴۸ نفر عضو ایجاد شده است تا این مسئله را پیگیری کند. همین موضوع باعث شد تعداد اعضای اتحادیه از حدود ۱۶۰۰ نفر به ۴۸۰۰ نفر برسد.

نیک‌آیین با اشاره به موانع و مشکلات موجود برای تامین مواد اولیه برای تولید، گفت: کمیسیون مرتبط، مشکلات موجود در مسیر این کالاها و مواد اولیه را مطرح می‌کنند و اتحادیه برای حل این مشکلات همکاری و اقدامات لازم را خواهد داشت.

علیرضا نیک‌آیین در پایان تاکید کرد: چنین سمینارهایی با موضوعاتی مانند فلز‌شناسی، آشنایی با فن‌آوری، تجهیزات تولید و تکنولوژی تولید روز دنیا باید ادامه داشته باشد و اتحادیه نیز در این زمینه برنامه‌های جدی دارد.

منبع: اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید