برتر بودن کیفیت بسیاری از کالاهای تولید داخل نسبت به محصولات مشابه خارجی

 رئیس اتاق اصناف ایران با اظهار نگرانی از واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود، گفت: با اطمینان می توان ادعا کرد تولید برخی از اقلام مواد غذایی ایران نه تنها  در مقایسه با محصولات مشابه وارداتی، رقابت تنگاتنگی دارد، بلکه برتر نیز هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در جریان بازدید از خبرگزاری صدا و سیما افزود: متاسفانه شناسایی  و سازماندهی محصولات داخلی دارای مزیت و تاثیرگذار در بهبود توسعه صادرات غیرنفتی در کشور تاکنون به  درستی انجام نشده و نتوانسته ایم واردات این نوع کالاها به کشور را به درستی مدیریت کنیم .

او همچنین اظهار کرد: مزیت  و کیفیت برتر بعضی کالاهای تولید داخل ، توانایی اشباع بازار داخل را دارد، ضمن اینکه در صادرات هم می تواند نقش موثری ایفا کند.

رئیس اتاق اصناف  ایران ضمن اظهار نگرانی از تداوم روند فعلی واردات گفت: تداوم این روند، به ضرر اقتصاد ملی و تولیدات داخلی  خواهد بود.

فاضلی در عین  حال بر لزوم تقویت تولید داخلی تاکید کرد و گفت: با سازماندهی و جلوگیری از واردات کالای غیرضروری  می توان در جهت توسعه و شکوفایی اقتصاد و اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصادی مقاومتی گام های بلندی برداشت.

رئیس اتاق اصناف در خصوص شناخت اصلی بودن برندها  و تفکیک آن از نوع غیراصلی گفت : با توجه به  نبود دفاتر نمایندگی بعضی برندها در ایران  باید موقع خرید  به اصلی و تقلبی بودن برندها توجه کرد.

وی تصریح کرد:  بهتر است مصرف کننده از فروشگاه های دارای مجوز خریدار ی کند، ضمن اینکه می توان با آموزش صحیح به مصرف کننده از طریق صدا وسیما به نهادینه کردن این موضوع کمک کرد.

فاضلی  افزود : البته وظیفه حاکمیت نیز در این باره سنگین است که با عرضه کنندگان برندهای خارجی تقلبی که تعدادشان هم زیاد است، برخورد کند که این مهم، به طور جدی در دستورکار اتاق اصناف قرار دارد.

وی با اشاره به تعداد تقریبی ۶۵۰ هزار بنگاه بدون جواز کسب و همچنین تعداد زیادی دستفروش در سطح شهر که عمدتا به فروش کالاهای تقلبی خارجی مبادرت می کنند، افزود: از مصرف کنندگان انتظار می رود با خرید از فروشگاه های دارای مجوز، به این وسیله از خرید کالای تقلبی خودداری کنند.

در این دیدار صمیمانه ، علی فاضلی ضمن دیدار با حسن عابدینی قائم مقام مدیرعامل خبرگزاری صداو سیما؛ از سرویس های سیاسی؛ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بازدید کرد.

منبع: اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید