سهم بودجه بازرسی اتاق های اصناف تامین شود / برخوردهای نامناسب با صنوف اصلاح شود

 رئیس اتاق اصناف سنندج گفت: سهم بودجه بازرسی و نظارت اتاق های اصناف از محل جرایم دریافتی طبق قانون باید به اصناف بازگردد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ، فرهاد عزت پور در نشست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان ها که با حضور دو وزیر پیشنهادی صنعت و اقتصاد در تهران برگزار شد، افزود: محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، فردی آشنا با مسایل و مشکلات اصناف است.

وی ادامه داد:مجموعه اصناف و بازاریان از دولت غیر از شفاف سازی چیزی دیگری مطالبه نمی کنند.

عزت پور از حل نشدن بعضی از مشکلات مجموعه اصناف اظهار کرد: در برخی از موارد قانونی که به تایید و تصویب دولت و مجلس شورای اسلامی رسیده ، یک طرفه عمل می شود.

وی بر لزوم اصلاح قانون نظام صنفی تاکید کرد و گفت: اصناف می توانند در زمینه ایجاد اشتغال به دولت کمک کنند؛ در صورتی که حمایت های لازم صورت گیرد.

* افزایش تجارت کالاهای ته لنجی در استان بوشهر

رئیس اتاق اصناف بوشهر از افزایش تجارت تحت عنوان کالای ملوانی خبر داد.

مصطفی گراشی در نشست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان ها که با حضور دو وزیر پیشنهادی صنعت و اقتصاد در تهران برگزار شد، افزود: پدیده تجارت کالاهای ملوانی در استان های مرزی به عنوان کسب وکاری برای امرار معاش مردم این استانها محسوب می شود که دلیل آن نبود زمینه های اشتغال و تولید است.

وی با بیان اینکه میزان ورود کالاهای ته لنجی یا همان کالای ملوانی افزایش یافته است، ادامه داد: با مصوبه دولت افزایش سهم کالای ملوانی قانونمند شده و از اینکه عده بیشتری می توانند امرار معاش کنند خوشحال هستیم اما لازم بعضی برخوردهای نامناسب با صنوف اصلاح شود.

گراشی اظهار کرد: در استان بوشهر ۳ هزار و ۷۰۰ شناور وجود دارد که ۲ هزار و ۵۰۰ شناور زیر ۵۰۰ تن هستند و می توانند از این مزایا بهرمند شوند اما متاسفانه تفسیرهایی که در استانها و در رده های پایین تر می شود، باعث شده برای ورود کالاها پرونده تشکیل شود که درست نیست.

منبع: اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید