تجارت الکترونیک سرعت مبادلات و تسهیل در کسب وکارها را به دنبال دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تجارت الکترونیک باعث سرعت مبادلات و تسهیل در کسب وکارها می شود و می تواند رشد اقتصادی را هم به دنبال داشته باشد.

محمود بهمنی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اتاق اصناف ایران افزود: بهره گیری از شیوه های نوین تجارت الکترونیک می تواند موجب صرفه جویی در هزینه ها و کارآیی بیشتر عملیات تجاری بنگاه های تولیدی شود و در نهایت موجبات افزایش توان رقابتی را فراهم کند.

وی تصریح کرد: در کشورهای در حال توسعه با درآمد بالاتر از متوسط، ضریب متغیر تجارت الکترونیکی مثبت و معنادار و برای کشورهای با درآمد پایین تر از متوسط هر دو متغیر تجارت الکترونیکی و شاخص جهانی شدن مثبت است و ارتباط مستقیم با رشد اقتصادی دارند.

بهمنی با بیان اینکه مدتهاست به دنبال توسعه تجارت الکترونیک هستیم، گفت: باید پیگیری های لازم در این خصوص صورت بگیرد چرا که پیشرفت تجارت الکترونیک، سرعت انتقال مبادلات را به دنبال خواهد داشت و باید این نوع از تجارت ساماندهی و نظارت شود .

وی افزود: حوزه تجارت الکترونیک مربوط به اصناف می شود و اصناف فعالیت اقتصادی داخلی را پوشش می دهند و باید حمایت های لازم از تولیدات داخلی به عمل بیاید .

منبع: اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید