اجرای نادرست قوانین چالش اصلی کسب و کار است / مالیات بر ارزش افزوده در برخی صنوف مضاعف دریافت می شود

 رئیس اتاق اصناف قزوین گفت: چالش مهم اقتصاد کشور  در حال حاضر ایجاد اشتغال است که به دغدغه مسئولان و مردم بویژه جوانان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، عبدالحسین کولجی در نشست هم اندیشی روسای اتاق اصناف مراکز استان ها که با حضور دو وزیر پیشنهادی صنعت و اقتصاد در تهران برگزار شد، افزود: در حال حاضر از تولید در کشور حمایت نمی شود و سهم صنوف تولیدی از منابع هدفمندی یارانه به قدری ناچیز است که با این منابع نمی توان اشتغال ایجاد کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از  چالش های محیط کسب وکار نقض قوانین و یا اجرای نادرست قانون است که مشکلاتی را ایجاد کرده است. به عنوان مثال اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده باعث شده تا در برخی از صنوف ناهماهنگی ایجاد و این مالیات به صورت مضاعف دریافت شود.

کولجی افزود: برخی از صنوف درگیر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند و تاکنون هر چه تلاش شده که جلوی این چالش گرفته شود، به جایی نرسیده ایم. تنها برای صنف آهن فروشان میزان مالیات بر ارزش افزوده  ۳ درصد کاهش یافته اما بقیه صنوف همچنان درگیر این موضوع هستند.

وی اظهار کرد: در ارتباط با ماده ۱۶۲ برخی موارد هنوز لاینحل مانده و در این زمینه با وجود دستور دکتر تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور مبنی بر بخشش صددرصد برگه مطالبات جرایم بازهم در برخی از استانها این دستورالعمل اجرایی نمی شود.

کولجی در خصوص بحث تراکنش های مالی اظهارکرد: بر اساس ماده  ۹۵موازین مالیاتی در هیچ جایی از قانون نداریم که بحث تراکنش مالی از طریق کارگروه های مالیاتی بخواهند پیگیری شوند. در بعضی استانها این مسئله گریبانگیر محافل اقتصادی شده و چالش های زیادی را در زمینه پرداخت مالیات برای صنوف ایجاد کرده است.

منبع : اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید