۲ علت افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار

 رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اعلام اینکه هنوز شرکت‌های خودروسازی،مجوز شورای رقابت را اجرا نکرده‌اند،۲ علت افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا را نام برد.

 سعید موتمنی با اشاره به اینکه محدویت عرضه خودرو در سطح بازار باعث گرانی انواع محصولات داخلی شده به تسنیم گفت: در حال حاضر قیمت دنا پلاس ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و دنا از ۴۴ میلیون و۵۰۰ هزار تومان با قیمت ۴۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 وی با اشاره به اینکه بیشترین افزایش قیمت خودرو به محصولات پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ اختصاص دارد، افزود: پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با رشد ۹۰۰ هزار تومانی با قیمت ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ صندوق دار v8 با رشد یک میلیون تومانی با قیمت ۳۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می شود.

 این مقام مسئول تصریح کرد: پژو ۲۰۷ دنده‌ای با رشد یک میلیون ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و مدل اتومات این خودرو با رشد ۲ میلیون تومانی امروز با قیمت ۵۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 موتمنی به تغییرات قیمتی محصولات سایپا در بازار اشاره کرد و گفت: سایپا ۱۳۱ با رشد ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۱۱ با رشد ۶۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ساینا با رشد ۳۰۰ هزار تومانی ۲۸ میلیون و ۵۰۰ تومان در بازار معامله می‌شود.

 وی با اعلام اینکه هنوز مجوز شورای رقابت را شرکت‌های خودروسازی اجرا نکرده‌اند، تصریح کرد: دلیل افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار را باید نوسانات قیمت خودروهای وارداتی و کاهش عرضه خودرو عنوان کرد.

منبع: اتاق اصناف تهران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید