دولت بخش اصناف را جدی بگیرد

 مدیر اتحادیه تولید قطعات خودروی ایران گفت: متاسفانه دولت‌ها و مسولان هیچ نظارت و نظری بر اصناف نداشته اند و اصلا اصناف را به حساب نیاورده اند که مشکلات شان چیست.

سید مهدی کاظمی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت خواست قدری هم به اصناف توجه کنند به ویژه صنف بزرگ قطعات خودروی ایران که در وضعیت اسفناکی به سر می بریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ وی با اشاره به عدم نظارت صحیح و عواقب آن گفت : متاسفانه برخی از لوازم و تجهیزات بدون نظارت اصناف وارد کشور می شود و در آخر هم این مسئله بر گردن اصناف می افتد که اجناس بی کیفیت و قاچاق وارد می کند.

مدیر اتحادیه تولید قطعات خودروی ایران خاطرنشان شد: اگر نظارت کافی در سازمان استاندارد و در گمرکات انجام شود و اگر کارشناسان اتحادیه ها را در نظر بگیرند و با آنها جلسه بگذارند مطمئنا بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.

وی درباره نحوه نظارت اتحادیه ها بر اصناف بیان داشت: طبق قوانین نظام صنفی، اتحادیه ها حق نظارت دارند و حق هیچ گونه دخالت امنیتی و فشار بر روی اصناف را ندارند و دولت هم کمک نخواهد کرد.

کاظمی به تعداد زیاد فروشندگان لوازم یدکی در اتحادیه قطعات خودرو اشاره کرد و گفت: هر واحدی که جنسی را عرضه می کند جزو اصناف محسوب می شود و در اتحادیه بالای ۱۲۰ هزار عضو فروشنده لوازم یدکی در سطح ایران داریم که رقم بزرگی است و باعث ایجاد اشتغال و تولید شده اما اشتغال این حوزه کاذب است و در برخی مواقع هم تولید کاذب دارد.

منبع: اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید