عدالت مالیاتی باید در جامعه حاکم شود/ بهبود فضای کسب و کار اصناف از اهمیت بالایی برخوردار است

 عدالت مالیاتی باید در جامعه حاکم شود/ بهبود فضای کسب و کار اصناف از اهمیت بالایی برخوردار استعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان امور مالیاتی برای واحدهایی که مالیات پرداخت نمی‌کنند و فرار مالیاتی دارند، باید تصمیمات سخت گیرانه داشته باشد و در مقابل برای اصنافی که در پرداخت مالیات سهم بسزایی داشته اند، عدالت مالیاتی را رعایت کند.
موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: طبق گزارش های واصله هزاران میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم که رقم بالایی است و باید عدالت مالیاتی در جامعه حاکم و مالیات از همه واحدهای اقتصادی دریافت شود .
وی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی با برنامه جامع باید پایه‌های مالیاتی را افزایش دهد و سیستم دریافت مالیات را بهبود ببخشد و اکنون کارمندان دولت و واحدهای صنفی دارای پروانه کسب بالاترین میزان مالیات کشور را پرداخت می‌کنند.
ثروتی با بیان اینکه اصناف همیشه همراه و همگام با انقلاب بوده‌اند، افزود: نقش اصناف در هشت سال دفاع مقدس را نمی توان نادیده گرفت و فعالان واحدهای صنفی انسانهای مذهبی و به عنوان معتمد محل و جامعه به حساب می‎آیند؛ لذا باید توجه بیشتری به جامعه اصناف صورت بگیرد.
وی افزود: در برنامه مالیات‌های سال 94 سعی شده آن دسته از صنوفی که درآمد کمتری دارند، مشمول معافیت های مالیاتی شوند.
ثروتی با بیان اینکه بهبود فضای کسب وکار اصناف از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهارکرد:. بانک‌ها باید به بحث بهبود فضای کسب وکار اصناف توجه بیشتری داشته باشند و برای نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی و خدماتی اصناف پرداخت تسهیلات با نرخ سود مناسب را مدنظر قرار دهند.
ثروتی اظهار کرد: امسال نیز در برنامه بودجه نرخ مالیات‌ها بر حسب میزان تورم که 14 درصد محاسبه شده به همین میزان مالیات افزایش داشته، و افزایش مالیات تنها برای واحدهای صنفی نبوده بلکه پایه‌های مالیاتی افزایش داشته و به همین میزان همه معالات کسب و کار افزایش می‌یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید