35 مصوبه دولت قبل برای رفع موانع تولید لغو یا اصلاح شد

 35 مصوبه دولت قبل برای رفع موانع تولید لغو یا اصلاح شدوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای موانع تولید و کسب و کار 35 مورد مصوبه دولت گذشته بررسی و برخی از آنها لغو و یا رفع شدند.
به گزارش اصناف به نقل از ایرنا، محمدرضا نعمت زاده عصر جمعه در جمع مدیران، صنعتگران و تجار استان کرمانشاه افزود: نخستین اقدام در این زمینه از شهریور ماه سال گذشته آغاز شد و تیمی به همین منظور فعالیت می کند.
وی خاطر نشان کرد: سیاست گذاری برای خروج از رکود از اواخر سال گذشته آغاز و احکامی در این زمینه تهیه شد که نتیجه آن تهیه سه طرح بود.
نعمت زاده تهیه لایحه خروج از موانع تولید رقابت پذیر را یکی از این موارد ذکر کرد و گفت: در این زمینه با بانک ها تعاملاتی صورت گرفته و امید است در سال آینده به تصویب برسد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر کاهش اتکای کشور به درآمدهای نفتی اظهار داشت: توسعه صادرات غیرنفتی بسیاری از مشکلات اشتغال و اقتصاد کشور را رفع می کند.
وی یادآور شد: از سال گذشته شاهد کاهش 60 درصدی درآمد نفت به دلیل تحریم ها هستیم و در شش ماه گذشته کاهش شدید ارزش نفت را تجربه کرده ایم.
نعمت زاده در عین حال تاکید کرد: از سوی دیگر با امیدهایی که در قشر اقتصادی کشور به وجود آمده تا حدودی این کمبودها جبران شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تجارت خارجی مالزی رقمی بیش از 400 میلیارد دلار است در حالی که این کشور در 35 سال گذشته کشوری بسیار فقیر در مقایسه با ایران بوده است.
وی با بیان اینکه درآمد سرانه کشور باید به سطح کشورهای پیشرفته برسد، گفت: باید محور تمامی کارها بر حول اقتصاد بچرخد.
نعمت زاده با تاکید بر این که کرمانشاه استانی باستانی و دارای پیشینه ای فرهنگی است، اظهار کرد: این استان به دلیل جنگ تحمیلی از شرایط اقتصادی عقب مانده و سال ها در آن ساخت و سازی انجام نشده و از این رو بیکاری معضل جدی کرمانشاه است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که کرمانشاه با تنگ نظری به جایی نمی رسد، اظهار کرد: در دنیا نگاه به مالیات نگرشی برای پیشرفت و سودی بیشتر تلقی می شود و باید به این فکر بود که چگونه می توان درآمد را افزایش داد.
به گفته نعمت زاده، معادن دارای سود و ضررهای بسیار است و باید با یک عمل آوری پیشرفته قیر خام استان کرمانشاه به قیری صنعتی و با ارزش افزوده تبدیل شود و تنها به صورت خام فروخته نشود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر دو روزه به استان کرمانشاه از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان های کرمانشاه و هرسین، بازارچه های مرزی شهرستان قصرشیرین و منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب نیز بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید