اصناف هنوز ضرورت تشکیل بانک اصناف را باور نکرده‌اند

 IMG_5351نماینده تهران در اتاق اصناف ایران شکل نگرفتن بانک اصناف را بخاطر هماهنگ نبودن مجموعه اصناف دانست و گفت:اصناف هنوزضرورت تاسیس این بانک راباور ندارند.
علیرضا راسی در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران با بیان اینکه اصناف مهمان جیب خودشان هستند و با سرمایه‌های شخصی‌شان کار می‌کنند،گفت:نداشتن نقدینگی کافی بنگاه‌های کوچک موجب وابستگی آنها به منابع بانک‌ها شده است.
وی با بیان اینکه دولت از بنگاه‌های کوچک حمایت نمی‌کند، ادامه داد:وقتی ارزش پول ملی کاهش می‌یابد و سرمایه‌ها رشد نمی‌کند،نقدینگی بنگاه‌های کوچک کم می‌شودبنابراین چاره‌ای جز وام گرفتن برای آنها نمی‌ماند.
نماینده تهران در اتاق اصناف ایران،با بیان اینکه در کشوری مثل چین توجه و حمایت از بنگاه‌های کوچک اقتصادی موجب رشد اقتصاد آن کشور شده است، گفت: این الگو در کشور ما اجرا نمی‌شود،در حالیکه بنگاه‌های کوچک اقتصادی آسیب پذیرتر هستند، بدون هیچ حمایتی رها شده‌اند.
راسی ادامه داد: بنگاه‌های کوچک با کمترین ظرفیت خود مشغول به کار هستند و رکود حاکم بر آنها میراثی است که از مدیریت دولت قبل به آنها و دولت جدید رسیده است.
وی در پاسخ به اینکه چرا بانک اصناف برای حمایت از صنوف تاسیس نمی‌شود، گفت: سابقه تاسیس بانک اصناف به سال ۴۲ برمی‌گردد، از آن زمان تلاش برای تاسیس این بانک وجود داشته اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.
نایب رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اصناف ایران پتانسیل تشکیل و اداره این بانک را دارند، افزود: اما این پتانسیل تنها بالقوه است و تا زمانیکه بالفعل در نیاید، به درد نمی‌خورد.
راسی تاکید کرد: برای اجرای هر طرحی، اگر برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت وجود نداشته باشد نمی‌توان در اجرای آن به توفیقی دست یافت.
وی با بیان اینکه اصناف بزرگ هستند اما منسجم نیستند،ادامه داد:با ادعا داشتن نمی‌توان کارها را پیش برد و مشکلی را حل کرد، اصناف با این جمعیت و با این پتانسیل هنوز یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ندارند.راسی راه‌اندازی بانک اصناف را در گرو یک عزم همگانی دانست و گفت: مجموعه اصناف باید به این باور برسد که نیازمند داشتن یک بانک اختصاصی هستند، در غیر این صورت یک نفر به تنهایی نمی‌تواند بانک را تاسیس کند، همه باید دست به دست هم بدهند.
رئیس اتحادیه اتوسرویس،همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد اختلاف نظر میان شورای رقابت و وزارت صنعت و معدن و تجارت بر سر واردات خودرو، گفت:قاعدتا هر خودرویی که وارد کشور می‌شود باید تکلیف خدمات پس از فروش آن مشخص باشد.
وی اظهار کرد: اکنون واردات خودرو انجام می‌شود اما اگر آن خودرو دچار نقض فنی شود، معلوم نیست که برای تعمیر آن سراغ چه نمایندگی باید رفت و چه کسی مسئول است.
راسی گفت: اگر واردات خوردرو توسط نمایندگی‌های مجاز صورت گیرد، آنها موظف خواهند بود پاسخگوی خدمات پس از فروش خودرویی که وارد می‌کنند، باشند.
وی تصریح کرد: اگر همه در چارچوب قانون عمل کنند انحصاری صورت نمی‌گیرد، فقط وضعیت سرو سامان داده می شود.

اتحادیه لوازم خانگی فلزی(آشپزخانه) به نقل از اتاق اصناف ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید