افزایش همکاری‌های مشترک ایران و ترکیه در توسعه صنایع کوچک

 افزایش همکاری‌های مشترک ایران و ترکیه در توسعه صنایع کوچکمعاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در دیدار با مقامات ترکیه ای از توسعه همکاری‌های بین دو کشور در چارچوپ توافقات اجلاس "دی هشت" خبرداد و گفت: ایران و ترکیه موتور محرک اجلاس "دی هشت" هستند.
به گزارش اصناف ایران به نقل از ایسنا، سید محمد علی سید ابریشمی در دیدار با قائم مقام ریس سازمان صنایع کوچک ترکیه، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور را مناسب توصیف و اظهار کرد:تعاملات خوبی بین سیاستگذاران و فعالان بخش خصوصی دو کشور وجود داشته که امیدواریم این همکاری ها در جهت توسعه و حمایت از صنایع کوچک افزایش یابد.
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گسترش همکاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و سازمان صنایع کوچک ترکیه را در انتقال تجربیات و تکنولوژی موثر برشمرد و گفت: سازمان ما بیشتر در حوزه تکمیل زیر ساخت‌های صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی متمرکز بوده و کمتر توانسته به صنایع کوچک بپردازد.
سید ابریشمی اظهار کرد: نظر به اهمیت و جایگاه صنایع کوچک یک معاونت در سازمان ایجاد شده است.
وی افزود: سرمایه گذاری در تکمیل و کیفی سازی زیر ساخت های صنعتی وقت و هزینه زیادی از این مجموعه می گیرد و این امر باعث شده اجرای سیاست های حمایتی از صنایع کوچک کمتر مورد توجه قرار گیرد. این درحالی است که ترکیه سازمان مستقلی به صنایع کوچک اختصاص داده و توانسته است برنامه های حمایتی مناسبی از sme داشته باشد.
سیدابریشمی ضمن تاکید بر تمدید و عملیاتی کردن تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو کشور اظهار امیدواری کرد با تشکیل کارگروه‌های مشترک بتوانیم از تجربیات این سازمان در جهت بهبود وضعیت smeها استفاده کنیم.
وی تمدید تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو کشور را در افزایش تعاملات آتی موثر برشمرد و گفت: با توجه به فعالیت‌های گسترده و بین المللی این کشور در حوزه صنایع کوچک امیدواریم بتوانیم با همکاری طرفین شاهد ارتقای وضعیت اقتصادی دو کشور باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید