مالیات باید از کسانی که فرار مالیاتی دارند، اخذ شود

 مالیات باید از کسانی که فرار مالیاتی دارند، اخذ شودرئیس فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی در نخستین اجلاس دوره ششم اتاق اصناف ایران گفت: اصناف تنها قشری هستند که مالیاتشان را به موقع می‌پردازند و فرار مالیاتی ندارند و دولت در این زمینه باید بیشتر تمرکز خود را برای واحدها و افرادی داشته باشد که فرار مالیاتی دارند .
به گزارش خبرنگار اصناف ایران شهباز حسن پور افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که از سه شرکت هواپیمایی که در بخش خصوصی فعال هستند، تنها یک شرکت در سال گذشته 100 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده و دو شرکت دیگر علاوه بر اینکه مالیات پرداخت نکرده‌اند بیش از 200 میلیارد تومان نیز از دولت پول به عنوان کمک گرفته اند و این در حالی است که اصناف مظلوم واقع شده‌اند.
وی تصریح کرد: مالیات باید از کسانی که فرار مالیاتی دارند گرفته شود، و این موضوع را در مجلس شورای اسلامی دنبال خواهیم کرد.
حسن پور اظهار کرد: بعضا مشاهده شده که ماموران مالیاتی اطلاعاتی را در خصوص مودی مالیاتی ندارند اما برای یک واحد صنفی بیشتر از سقف آن مالیات تعیین می‌کنند که این این امر بی‌عدالتی در جامعه محسوب می‌شود .
وی با بیان اینکه امیدواری اصناف امروزه برای کاهش مشکلات و مطالباتشان بیشتر شده است، افزود: رویکرد بسیار خوبی در اتاق اصناف و هیات رئیسه اتاق اصناف بوجود آمده و ارتباطاتی که در این مدت با دولت و رسانه‌ها شکل گرفته، نشان از پیشرفت پیگیری موضوعات اصناف است.
حسن پور تصریح کرد: نمایندگان اتاق اصناف ایران باید تعاملات بیشتری را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند و موضوعی که در مجلس برای اصناف مطرح می‌شود نیازمند کسب رای است و برای داشتن رای نمایندگان باید در مجلس شورای اسلامی اصناف را حمایت کنند و لازم است نمایندگان اتاق اصناف ایران تعامل بیشتری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند.
وی با بیان اینکه به دنبال رفع مسائل و مشکلات اصناف هستیم، اظهار کرد: در این راستا نیاز به حمایت جدی نمایندگان اتاق اصناف داریم و اتاق های اصناف باید مانند اتاق‌های بازرگانی مسئولان را به چالش بکشند و حداقل هر ماه یکبار مسئولان استانی را به اتاق دعوت و مسایل و مشکلاتشان را برای آنها تشریح کنند و تحرک بیشتری باید در اتاق های اصناف صورت بگیرد.
حسن پور همچنین با تاکید بر اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: به دنبال اصلاح این قانون هستیم و در حال حاضر با وضعیت رکود موجود، جامعه بیش از این کشش ندارد .
وی افزود: هفته آینده مساله بودجه سال 94 را در مجلس شورای اسلامی پیش رو داریم و با توجه به اینکه دولت به دنبال کاهش درآمدهای نفتی است، باید سعی کنیم دولت را توجیه کنیم که تنها اصناف نباید هزینه‌های سربار مالیاتی را بپردازند بلکه مودیانی که فرار مالیاتی دارند باید نیز مدنظر قرار بگیرند تا فشار مضاعفی را در بخش اصناف نداشته باشیم .
حسن پور گفت: در خصوص واگذاری کار به بخش خصوصی باید گفت که در برنامه ششم توسعه بیش از 100 سال است که قوانین حاکم بر کشور در دست بخش دولتی بوده و اگر بخواهیم بازرسی به طور کامل به اتاق‌های اصناف داده شود، زمان لازم است و باید خواسته‌های اصناف به گوش مسئولان صنعت،معدن و تجارت برسد.

اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه ) تهران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید