بزرگترین مشکل اصناف رکود حاکم بر بازار است

بزرگترین مشکل اصناف رکود حاکم بر بازار استعضو اتاق اصناف ایران گفت:اساسی‌ترین مشکلی که امروز گریبان‌گیر اصناف به‌ویژه صنف طلا فروشان شده، اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده است.
به گزارش اتاق اصناف ایران از سبزوار، علی کیانی در نخستین گردهمایی روسای اتحادیه‌های طلا و جواهر در شهرستان سبزوار با بیان اینکه بزرگترین مشکل اصناف رکود حاکم بر بازار است، افزود: اصناف همواره پرداخت مالیات را وظیفه شرعی و قانونی خود می‌دانند.
وی ادامه داد: پرداخت مالیات یکی از مترقی‌ترین راهکارهایی است که سبب رونق اقتصادی کشور و رهایی آن از اقتصاد نفتی می‌شود .
عضو اتاق اصناف ایران با بیان اینکه قانون مالیات ارزش افزوده در دوره‌ای اجرا شده که هنوز زیرساخت‌های لازم آن فراهم نشده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمان تدوین و اجرای این قانون حق بیش از 3 میلیون صنف با ظرفیت اشتغال 7 میلیون نفر در نظر گرفته نشده است .
کیانی با بیان اینکه دولت از پایه‌های مالیاتی کشور و تعداد افرادی که از پرداخت مالیات فرار می‌کنند اطلاع دقیقی در دست ندارد، اضافه کرد: ناتوانی دولت در جلوگیری از فرارهای مالیاتی سبب شده تا دولت برای جبران آن به اصناف فشار آورد که این مسئله در دراز مدت سبب به خطر افتادن امنیت شغلی اصناف می‌شود .
عضو اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برداشت‌های نادرستی از ماده 3 ،14 و 37 قانون مالیات ارزش و افزوده شده است، گفت: امروز در برخی موارد مالیات ارزش افزوده در چند مرحله از مصرف‌کنندگان گرفته می‌شود .
وی افزود: در ماده 3 این قانون هم اشاره شده که این نوع مالیات باید از تفاوت بین ارزش کالا و خدمات عرضه شده با توجه به ارزش کالا و خدمات خریداری شده در یک دوره گرفته شود که متاسفانه اکنون این اتفاق رخ نمی‌دهد .
عضو اتاق اصناف سبزوار با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه اصناف توجه به اجرای صحیح قوانین مالیاتی و اجرای عدالت مالیاتی در کشور است، اظهار کرد: اجرای قوانین نباید با تفسیر به رای‌های مختلف و سلیقه‌ای باشد و حقوق افراد نیز باید در این حوزه در نظر گرفته شود .
کیانی با تأکید بر اینکه در شهرستانی مانند سبزوار، امسال مالیات‌هایی از 10 تا 500 درصد افزایش از اصناف گرفته شده است، بیان کرد: متأسفانه امروز جلساتی که برای حل مشکلات و اختلافات مالیاتی باید توسط مجموعه‌های مرتبط برگزار شود، در سطح شهرستان‌ها برگزار نمی‌شود.
وی به اصناف توصیه کرد برای آشنایی هرچه بیشتر با قوانین مالیاتی از مشاوران خبره بهره ‌بگیرند و یادآور شد: قوانین مالیاتی دارای پیچیدگی‌های زیادی است که برخی اصناف به دلیل نبود اطلاع از قوانین دچار مشکلاتی می‌شوند که راه حل آن کمک گرفتن از مشاوران مالیاتی است .
کیانی با اشاره به اینکه ما همواره در راستای کمک به اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت آماده هستیم، افزود: اصناف معتقد است که با اجرای درست قوانین مالیاتی در کشور می‌توان به سمت اقتصاد بدون نفت و توسعه کشور از این طریق حرکت کرد.

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 Guest 1393-12-03 15:04
انشالا با تدابیر جدید مسولان شهرستان فرماندار جدید و اتاق اصناف جدید دباره کسب کار و رونق اقتصادی به سبوار بیاد تا از این بیکاری جوانها رهایی پیدا کنن به نظر من باید بازنشسته هایی که حقوق بگیر هستند ذر اولویت دوم برای کسب کار باشن و اولویت رو به جوانان داد که متاسفانه کار برای باز نشسته ها بیشتره همیشه و ریاست بیشتر صندوق ها کارمند های بازنشسته بانکها هستن و حتی تو اداره هایی مثل اتحادیه ها هنوز بازنشسته ها هستن که فعالیت دارن و نیروی جوان شهر هم رو به شغل های دلالی و شاگردی و کارگری میپردازند فرماندار جدید اقای برادران به قضیه جدی نگاه کن ...
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید