هزینه ایجاد شغل در اصناف یک دهم صنعت است/ هنوز منتظر راه‌اندازی بانک اصناف هستیم

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه ایجاد هر شغل در بخش صنعت ۳۰۰ میلیون تومان است، گفت: این هزینه برای ایجاد شغل در اصناف، ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است. –
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شهباز حسن‌پور در جمع خبرنگاران از تشکیل فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: نخبگان اصناف، مشاوران این فراکسیون هستند و امیدواریم بخش اصناف کشور بتواند در شرایط کنونی که قیمت نفت کاهش یافته و نفت به نوعی تحریم شده، بتوانند نقش مناسبی در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.
وی در مورد بودجه سال ۹۴ نیز به این نکته اشاره کرد که اولویت اصلی به تولید داخلی داده شده و محور اصلی کار مجلس در تصویب بودجه، توجه به تولید و صادرات کشور است، بنابراین باید تولیدکننده را تقویت کرد.
حسن پور با بیان اینکه ایجاد هر شغل در بخش صنعت کشور به ۳۰۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد، تصریح کرد: این در حالی است که ایجاد هر شغل در بخش اصناف کشور بسیار کم هزینه‌تر و به ازای ایجاد هر شغل، ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به وعده‌ای که در دولت قبل در مورد راه اندازی بانک اصناف داد شده اشاره‌ای کرد و گفت: اگر چه این وعده عملیاتی نشد، اما بانک اصناف می تواند پشتوانه مالی و معنوی مناسبی برای تولیدکنندگان بخش اصناف کشور باشد.
همچنین در ادامه ابراهیم درستی، نایب رئیس اتاق اصناف ایران به میزان اشتغالزایی در بخش تولید لوستر اشاره کرد و اینکه تولید هر واحد لوستر و چراغ روشنایی می تواند حداقل ۳۰ نفر را مشغول به کار کند،این در حالی است که طراحی، ریخته گری وبرق کشی از جمله شاخه هایی هستند که با رونق این صنعت فعال میشوند و اکنون شرایط برای تولید رقابتی و صادرات مناسب برای این صنعت فراهم شده است.
همچنین اصغر حیدری، مدیر اجرایی نمایشگاه لوستر و چراغ‌های تزئینی نیز گفت: این نمایشگاه از ۸ تا ۱۳ دی ماه با حضور ۱۷۵ شرکت برپا است و تولیدات عرضه شده در آن، ۸۰ درصد داخلی و ۲۰ درصد تولید مشارکتی با کشورهای دانمارک، اتریش، ایتالیا و چین است.
وی تصریح کرد: اکنون با افزایش نرخ ارز، جذابیت برای صادرات محصولات این صنعت بسیار بالا رفته است و تولیدات ایرانی می تواند به کشورهای آفریقایی، کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای همسایه صادر شود. این در حالی است که قیمت تولیدات غیرایرانی این صنعت بسیار بالا است و بنابراین کیفیت در کنار قیمت مناسب، مزیت رقابتی مناسبی را برای تولیدات ایرانی فراهم کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید