فاصله واردات و صادرات كشور در حال نزديك شدن به هم

 http://www.irica.gov.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ddae500d-a9b5-4b2f-9d8a-9b127ef487bfدكتر جهانگيري معاون اول رييس جمهور و دكتر كرباسيان معاون وزير امور اقتصادي و دارايي و رييس كل گمرك ايران از گمرك شلمچه بازديد كردند ودكتر كرباسيان در اين بازديد از افزايش صادرات كالاي غير نفتي كشور به 35 ميليارد دلار خبر داد و گفت:فاصله واردات و صادرات كشور در حال نزديك شدن به هم است. 'مسعود كرباسيان' روز پنجشنبه در سفر به آبادان و خرمشهر در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا گفت:آمار صادرات 35 ميليارد دلار و واردات هم 38 ميليارد دلار در 9 ماهه امسال بوده كه اين آمار، بيانگر كم شدن فاصله بين واردات و صادرات كالا است.
وي اظهار داشت:اگر صادرات خدمات كه بيشتر ترانزيت به حساب مي آيد به رقم صادرات غير نفتي افزوده شود، شاخص مثبت در شاخص صادرات غير نفتي در كشور به دست مي آيد كه در دولت تدبير و اميد محقق شده است.
كرباسيان اظهار داشت:در خصوص آسان سازي صادرات نيز با راه اندازي پنجره واحد در حال فراهم كردن شرايطي در گمركات كشور هستيم تا فعالان اقتصادي و صادركنندگان از محل كار خود اظهار نامه كالاي صادراتي خود را ارائه دهند.
معاون وزير اقتصاد و دارايي ادامه داد:با راه اندازي پنجره واحد گمركي مجوزها و پرداختي هاي صادراتي به صورت الكترونيكي انجام شده و صادركنندگان نيز مي توانند در كوتاه ترين فرايند نسبت به انجام كار خود اقدام كنند.
رئيس كل گمرك ايران ادامه داد:ارتباط سيستمي با سازمان هايي كه مجوزهاي آنها براي صادارت كالاي غير نفتي الزامي است برقرار شده است و پيش بيني مي شود، در دولت تدبير و اميد روند انجام امور مربوط به صادرات كالاي غير نفتي در گمرك به حداقل زمان ممكن كاهش يابد.
معاون وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين در خصوص آمار مربوط به موضوع واردات شكر و برنج به كشور نيز، گفت:بر اساس مصوبه هاي دولت عمل مي كنيم و فراتر از قانون كاري در گمرك انجام نمي شود.
كرباسيان همچنين در خصوص صادرات كالا از خوزستان، گفت:از اين استان بيش از 30 درصد ترانزيت كشور مي شود.
وي ادامه داد: در بخش واردات كالا 17 درصد ارزش واردات كالا را استان خوزستان به اختصاص داده است اميدواريم با فعاليت ساير بنادر استان خوزستان به ويژه منطقه آزاد اروند اين روند افزايش مطلوبي به خود گيرد.
وي ابراز اميدواري كرد با بهبود كيفي روند صادرات كالا از مرزهاي اين استان با عراق به خصوص شلمچه و چذابه، رونق اقتصادي و توسعه صادرات را در اين منطقه شاهد باشيم.

اتحادیه لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه )

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید