صندوق وقف در بورس راه‌اندازی می‌شود

 

 

 

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اورق بهادار و تسویه وجوه از راه اندازی صندوق وقف برای امور خیریه و خیران در بازار سرمایه خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ حامد سلطانی نژاد با بیان این مطلب افزود: ساز و کار صندوق وقف در شرکت سپرده گذاری مرکزی، مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد که پس طراحی کامل آن، برای تایید نهایی به کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال خواهد شد.
مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اورق بهادار و تسویه وجوه (سمات) خاطر نشان کرد: بیش از دو دهه است که انگلستان با طراحی صندوق وقفی، منابعی را برای سرمایه گذاری در امور خیریه جمع آوری می کند و بدون شک با راه‌اندازی صندوق وقف در بازار سرمایه، شرایط برای حضور بیشتر خیران در امور خداپسندانه از طریق این بازار فراهم خواهد شد.
مدیرعامل سمات با بیان اینکه سازوکار وقف سهام از آذرماه سال 85 در شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار راه‌اندازی شده است تصریح کرد: گروه ها و افراد مختلف می توانند با وقف اوراق بهادار خود در این شرکت، در این امر خیرخواهانه مشارکت کنند.
سلطانی نژاد اظهار داشت: تاکنون 88 کد وقف اولیه (وقف بزرگ) و 87 کد وقف ثانویه (وقف کوچک) در شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار صادر شده که آمارها نشان می دهد کل سهام وقف شده در این مدت بیش از 10 میلیون و 690 هزار سهم بوده است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید