جایگاه اصناف فراتر از گروه بندی هاست

 

 

 

علی فاضلی از انتخابات پیش رو در اتاق ایران می گوید:جایگاه اصناف فراتر از گروه بندی هاست
امسال تغییرات زیادی در ساختار تشکل‌های اصلی بخش خصوصی اتفاق افتاده است . در ابتدا شاهد تغییرات و انتخابات در اتاق اصناف ایران بودیم و سپس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی یا اتاق ایران به انتخابات نزدیک می‌شود، به تازگی برخی از نشریات گمانه زنی‌هایی را در مورد وضعیت انتخابات و گروه بندی‌های آن ارائه داده‌اندکه نام علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در این گروه‌بندی‌ها به چشم می‌خورد به همین دلیل با ایشان به گفت‌وگو نشستیم تا در مورد آرایش جدید در بخش خصوصی اظهار نظر کنند.

آقای فاضلی وضعیت فعلی تشکل‌ها در بخش خصوصی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
پس از حضور من در اتاق اصناف ایران سعی کردیم همکاری بیشتری بین سه تشکل اصلی اتاق بازرگانی ایران ، اتاق تعاون، اتاق اصناف ایران برقرار نماییم و تا کنون موفقیت زیادی در یکپارچه سازی نظرات برای ارایه پیشنهادات جامع به دولت محترم ایجاد شده است .

آیا بین خود اتاق ها نیز همکاری وجود دارد؟
همکاری‌های بسیار خوبی هم در سطح مدیریتی و هم درگروه‌های زیر مجموعه اتاق‌ها انجام شده و کمیته‌های کارشناسی با همکاری اتاق ها مشغول به بررسی و اجرای موارد توافق شده بین خود هستند .

با توجه به انتخابات پیش رو در اتاق ایران شنیده شده که جنابعالی از گروه خاصی حمایت می‌کنید؟
ما در اتاق اصناف ایران حدود 3 میلیون واحد صنفی داریم که برای آنها برنامه های بسیار زیادی برای اجرادر نظر گرفته ایم . اتاق اصناف ایران به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی جایگاه ویژه ای دارد که من نیز به عنوان سکان دار این قشر زحمتکش برای این مرتبه شأن و ارزش والایی قائلم بنابراین با همه‌ی ارادتی که به همکاران و کارشناسان محترم در اتاق ایران دارم اما جایگاه اتاق اصناف ایران را درحد حمایت از گروه خاصی در این انتخابات نمی‌دانم و ضمن آزروی برگزاری انتخاباتی خوب امید دارم که گروهی که بتواند بهترین شرایط را برای اتاق ایران ایجاد نماید و با اتاق اصناف ایران بهترین و کاملترین تعامل را داشته باشد روی کار بیایند ضمن اینکه از نظر من اغلب این گروه بندی‌ها بیشتر در اصول اساسی با هم توافق نظر دارند واختلافات شان درروش دسترسی به هدف است . ما نه تنها از هیچ گروه خاصی حمایت نکرده‌ایم بلکه با رد گمانه‌های مطرح شده آرزوی موفقیت برای انتخابات اتاق ایران داریم و امیدواریم این تشکل بتواند بیش از پیش در سرنوشت بخش خصوصی نقش اثر بخش و مثبت ایجاد نماید.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید