آمادگی اتاق اصناف برای ساماندهی بازار

 رییس اتاق اصناف ایران، وظیفه اصناف را ساماندهی بازار دانست و گفت: تنظیم بازار برعهده اصناف نیست بلکه ساماندهی بازار است که در این زمینه اصناف آمادگی هرگونه همکاری با دولت را دارند.
به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا، علی فاضلی افزود: در حالی از واگذاری امور به اصناف استقبال می کنیم که ساختارها و زیرساخت های آن نیز فراهم باشد.
وی اضافه کرد: با وجودی که دولت در این راستا حرکت هایی را انجام داده تا کار مردم به خود آنها واگذار شود اما هنوز ساختارها و زیرساخت های مناسب برای آن فراهم نیست.
فاضلی افزود: به عنوان مثال در بحث تامین حقوق بازرسی در اصناف با مشکل مواجه هستیم و قانون تبصره 7 ماده 72 قانون نظام صنفی در بحث گرفتن جرائم بخشی از آن را به اصناف، بخشی را به دولت و بخشی دیگر را به تعزیرات حکومتی سپرده است.
رییس اتاق اصناف تأکید کرد: قانونگذار تعریفی در باب دادن حقوق دارد که باید اصلاح شود و دولت تا امروز در این زمینه کمک کرده اما هنوز کافی نبوده است.
وی مجموع افراد نظارتی در کشور را نزدیک به یک هزار و 860 نفر برشمرد و اظهار داشت: آیا با این تعداد افراد می شود بازار را کنترل کرد.
فاضلی با اشاره به ثبات قیمتی در بازار، گفت: اتاق اصناف ایران در بخش بازرسی بازار پروژه های تکمیلی را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه خواهد داد و از آن دفاع نیز می کند و این آمادگی را دارد تا در این بخش با دولت همکاری نزدیک داشته باشد.
رییس اتاق اصناف ایران از تدوین سازوکارهای لازم برای انجام بازرسی ها در بازار توسط اتاق خبر داد و گفت: بزودی در خصوص برنامه های بلندمدت و میان مدت اتاق اصناف ایران توضیحات لازم ارایه خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید