فتحی‌پور: قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح می‌کنیم

 فتحی‌پور: قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح می‌کنیم رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح می کنیم، گفت: تمام صنعت به کلانشهرها انتقال یافته است و توازن در کشور وجود ندارد.
به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، ارسلان فتحی‌پور در نشست نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با صاحبان صنعت و تجارت استان با بیان اینکه مجلس، دولت و صنعتگران همگی در به وجود آمدن وضعیت کنونی صنعت مقصر هستند، اظهار کرد: در گذشته که درآمد نفتی ایران بالا بود، تسهیلات و مجوزهای نسنجیده‌ای برای احداث واحدهای تولیدی داده شده که متأسفانه باید بیشتر روی تولید کالاهایی سرمایه گذاری می شد که قابلیت صادر شدن داشتند.
وی خواستار صرفه جویی بخش خصوصی در هزینه‌ها شد و افزود: با کاهش هزینه‌ها نقدینگی در صنعت بیشتر می‌شود.
فتحی‌پور با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: مالیات بر ارزش افزوده و وضعیت سیستم بانکی کشور مشکلات تولید کنندگان است، در این بین مقام معظم رهبری و رییس جمهور نیز در خصوص سیستم بانکی تذکر داده‌اند.
وی با اشاره به سیاست‌های مجلس برای حمایت از بانک‌های مشکل دار، اظهار کرد: حدود 72 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های بانک‌ها را تقسیط بندی کرده‌ایم؛ اما بازهم این بانک‌ها توان پرداخت اقساط را ندارند.
نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیشتر سرمایه گذاری بانک‌ها در کلانشهرهاست و مناطق محروم هیچ بهره‌ای از سرمایه‌گذاری بانک‌ها نمی‌برند.
وی خطاب به تولیدکنندگان گفت: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار کمیسیون اقتصاد مجلس قرار دارد.
فتحی پور با اعلام اینکه اگر سیاست های قبلی را ادامه دهیم، صنعت نابود می شود، خاطرنشان کرد: در آذربایجان شرقی 95 میلیارد تومان برای بیمه بیکاری پرداخت کرده‌ایم، این درحالی است که با 95 میلیارد تومان می توانستیم چندین کارخانه احداث کنیم.
وی با اعلام اینکه ایران از نظر فضای کسب و کار در بین 150 کشور در رده 145 قرار دارد، تأکید کرد: این در حالی است که کشور قطر در رده هفتم و گرجستان در رده نهم قرار دارد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشدید تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: در راستای توسعه اقتصاد کشور، در کمیسیون اقتصادی تمام قوانینی را که با روح اقتصاد مقاومتی تطابق ندارند را اصلاح می کنیم.
این نشست در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید