عرصه بر ورود کالای قاچاق ازگمرک تهران تنگ شد

مدیرکل گمرک تهران بهره گیری ازسیستم پیشرفته ایکس ریX.RAY، موقعیت یاب GPS و دروازه های الکترونیکی در گمرک تهران را به عنوان ابزارهای کنترل و پیشگیری از ورود کالاهای قاچاق از این گمرک عنوان کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان،«احمدکارگری» اظهار کرد: کارکنان گمرک تمام تلاش خود را بکار گرفته و نظارت کامل دارند تا کالا به صورت قانونی وارد کشور شود.
وی تصریح کرد: برای این موضوع خیلی از مبادی ورودی و خروجی مجهز به سیستم پیشرفته ایکس ری شده و دوربین مدار بسته و دروازه الکترونیکی نیز نصب و راه اندازی شده است.
مدیرکل گمرک تهران با اشاره به نصب سیستم gps بر روی کامیون های ترانزیت عنوان کرد: بواسطه آنکه ایران مسیر کالاهای ترانزیتی زمینی است مقرر شده کامیون های حمل کالا با نصب این سیستم در یک مسیر تعیین شده حرکت کنند تا مشخص شود کالا در چه مرحله و در چه موقعیتی قرار می گیرد.
مدیرکل گمرک تهران گفت: قاچاق کالا یک پدیده بسیار مخرب در اقتصاد سالم و تولید داخلی است که مبتلابه خیلی از کشورها منجمله ایران به واسطه موقعیت جغرافیایی و شرایط سرزمینی همسایگان است.
کارگری بیان کرد: علی رغم تلاش زیادی که متولیان امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته اند به هرحال حجم زیادی از کالاهای مورد مصرف داخلی را کالاهای قاچاق تشکیل داده است.
وی در گفت و گو با ایرنا، با بیان این مطلب که بحث مبارزه با قاچاق کالا یک بحث فراسازمانی است و دستگاه های متعددی باید به این امر ورود کنند عنوان کرد: پیرو دستور مقام معظم رهبری در سال گذشته مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا، گمرک جمهوری اسلامی به سهم خود شیوه نامه یا بسته سیاستی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد تا به نوعی در این قسمت بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید