عملکرد اتاق بازرگانی متاثر از فعالیت اصناف است

  ندیمی در گفت‌وگو با اتاق اصناف ایران:
توجه به اجرای قانون نظام صنفی مهمترین رویکرد اصناف باشد/ عملکرد اتاق بازرگانی متاثر از فعالیت اصناف است
نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عملکرد اتاق بازرگانی متاثر از فعالیت اصناف است، تاکید کرد: اصناف در مسایل سیاسی اجتماعی و اقتصادی اثرگذار هستند و عملکرد مثبت آنها می‌تواند نظام را در حل مشکلات یاری دهد.
 "ایرج ندیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مجلس نهم نهایت همکاری را با اصناف در تصویب قانون نظام صنفی انجام داده است، گفت: مجلس نهم به اصناف اعتماد کرد و جایگاهی برابر با اتاق تعاون و اتاق بازرگانی برای آنها در نظر گرفت.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه اصناف باید قدر این موقعیت را بدانند، اظهار کرد: اصناف قشر عظیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و نقش مهمی در اقتصاد جوامع دارند به همین دلیل باید قوانین به گونه‌ای تنظیم و تصویب شود که موانع را از سر راه کسبه بردارد.
 
ندیمی با بیان اینکه اصناف بزرگترین شبکه توزیع کالا در کشور هستند،افزود: اجرای قانون نظام صنفی مهم ترین عملکرد اصناف است و اصلاحات قانون نظام صنفی رویکرد جدیدی را برای اصناف به همراه داشته است.
 
وی با بیان اینکه امروزه مشکلات به پای اصناف نوشته می‌شوند، ادامه داد: مسئولان اصناف باید هوشیارانه عمل کنند و با آن دسته از واحدهای متخلف گران فروش ، محتکر و فاقد پروانه کسب که چهره اصناف را خدشه دار می کنند، برخورد داشته باشند.
 
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صنوف باید رضایت مردم را مورد توجه قرار دهند، افزود: صنوفی که قوانین قانون نظام صنفی را رعایت می‌کنند و با دریافت سود منطقی مشتری مداری می‌کنند، جامعه مثبت اصناف را تشکیل می‌دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: وارد عمل شدن بخش خصوصی و تشکیل کارگروه اقتصادی برای ساماندهی صنوف موجب رونق و بهبود فضای اقتصادی می‌شود.
 
ندیمی با بیان اینکه موفق بودن یا نبودن اتاق بازرگانی در راهبردهای اقتصادی کشور متاثر از فعالیت اصناف است، گفت: اصناف در مسایل سیاسی اجتماعی و اقتصادی اثرگذار هستند و عملکرد مثبت آنها می‌تواند نظام را در حل مشکلات یاری دهد.

اتحادیه تهیه و توزیع لوازم خانگی فلزی (آشپزخانه) تهران

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید