ایران و قطر برای رفع موانع همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک توافق کردند

 

 

 

وزیر اقتصاد ایران و قطر برای رفع موانع همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک توافق کردند علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با شیخ احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر بمنظور رفع موانع فراروی همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران و قطر پیش از سفر امیر قطر به تهران در سی و پنجمین اجلاس وزیران صندوق اوپک دیدار و گفتگو کرد. به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در این دیدار طرفین توافق کردند باتشکیل یک کمیته فنی در سطح معاونین دو وزارتخانه؛ تمهیدات و همکاری‌های لازم را برای تعریف همکاری‌های اقتصادی در بخش‌های مشخص و در حوزه‌های تجارت و سرمایه‌گذاری به کار گیرند و موانع فراروی توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور را پیش از سفر امیر قطر به تهران برطرف نمایند.
طیب نیا ضمن ابراز ناخرسندی ازحجم پایین همکاری‌های اقتصادی به ویژه همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری فی مابین دو کشور، اظهار داشت؛ با توجه به سطح بالای روابط سیاسی فی‌مابین دو کشور و اراده سیاسی مقامات عالی‌رتبه دو کشور؛ لازم است حجم مناسبات اقتصادی دو طرف بیش از پیش ارتقاء یابد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره به تبیین ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی کشورمان در بخش صدور خدمات فنی و مهندسی و فرصت‌های سرمایه گذاری به ویژه در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت نفت و گاز؛ خاطر نشان کرد ؛ ایران می‌تواند بخش اعظم محصولات کشاورزی و غذایی مورد نیاز قطر را با اتکاء به همکاری و سرمایه گذاری مشترک بخش‌های خصوصی دو کشور تامین نماید و از این منظر سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران آمادگی دارد کلیه تمهیدات لازم را در این خصوص به انجام رساند.
وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر نیز با تایید وجود ظرفیت‌های بالای اقتصادی دو کشور برای همکاری مشترک در برخی حوزه‌ها، از آمادگی قطر برای تعمیق و توسعه همکاری‌ها خبر داد و از پیشنهاد تشکیل کمیته فنی برای تعیین حوزه‌های همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری و رفع موانع پیش رو استقبال نمود.
شایان ذکر است مقرر گردید ظرف دو هفته آتی معاون وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر در سفر به تهران و برگزاری نشست با معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری توافقات و تفاهمات فی مابین وزراء دو کشور را اجرایی نمایند.
گفتنی است، وزیر امور اقتصادی و دارایی در راس هیاتی به منظور شرکت در سی و پنجمین اجلاس وزیران صندوق اوپک به دوحه سفر نموده است.

اتحادیه تهیه و توزیع لوازم خانگی فلزی(آشپزخانه)

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید