نکات ضروری بیمه تکمیلی 1397

نکات ضروری در خصوص بیمه تکمیلی اتحادیه لوازم خانگی فلزی ـشپزخانه سال 1397

 

لطفا قبل از استفاده از بیمه مکمل درمان موارد ذیل را با دقت مطالعه فرمائید.

در صورتیکه بیمه شده دوره انتظار را سپری نموده باشد(دوره انتظار زمانیست که بیمه گر تعهدی نسبت به پرداخت خسارت بیمه شده ندارد)سپس به روش های ذیل استفاده از بیمه تکمیلی مقدور خواهد بود.

استفاده از خدمات بیمه تکمیلی درمان به دو صورت امکان پذیر می باشد:

الف دریافت معرفی نامه:

در صورت نیاز به بستری شدن یا عمل جراحی یا انجام آنژیوگرافی خواهشمند است در صورتی که مراکز طرف قرارداد امکان صدور آنلاین معرفی نامه را نداشته باشند 1 روز قبل از مراجعه به مراکز درمانی مدارک ذیل را به واحد صدور مربوطه تحویل نمائید.

1-اصل دستور پزشک جهت بستری- جراحی- آنژیوگرافی.

2-تصویر جواز کسب

3-کپی مدارک شناسائی:

تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه تصویر کارت ملی تصویر صفحه اول دفترچه بیمه برای بیمار و سرپرست در صورت تحت تکفل بودن تصویر مدارکبیمه شده اصلی(شناسنامه صفحه اول و دوم و کارت ملی) الزامی میباشد.

4-تصویر کارت شناسائی بیمه تکمیلی.

5-در صورتی که قبلا بیمه شده معرفی نامه از شرکت بیمه دریافت کرده باشد میبایست نسبت به بسته بودن سقف بستری مربوط به آن توسط مرکز درمانی اطمینان حاصل نماید تا بتواند مجدد معرفی نامه دریافت نماید .

6-در صورتیکه بیمه شده صاحب جواز نباشد ارائه معرفی نامه از اتحادیه به بیمه آسماری تاریخ همان روز الزامی می باشد.

ب-تشکیل پرونده خسارت:

1-ارائه اصل دستور پزشک با مهر پزشک مربوطه و اصل پرونده بستری همراه با تمامی ریز هزینه های انجام شده در بیمارستان و مدارک شناسائی بند (الف-2والف- 3).

در صورت انجام کلیه کارهای سرپایی ارائه اصل دستور پزشک با مهر پزشک مربوطه و کپی گزارش و اصل قبض پرداختی با مهر مرکزدرمانی الزامی می باشد.

 

ضمنا برای فرزندان ذکور از 18 تا 26 سال ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامیست و برای فرزندان مونث 15 سال به بالا ارائه صفحه دوم شناسنامه الزامیست.

لازم به ذکر است در صورت بستری یا جراحی فقط تا دو ماه پس از ترخیص و در صورت انجام کارهای پاراکیلینیکی تا دو ماه ارائه مدارک به دفتر بیمه الزامی است.

سامانه پیام کوتاه:انتقادات و پیشنهادات 30003503457000

پاسداران - نبش دشتستان پنجم پلاک 66- طبقه ششم واحد19-تلفن:6-22898731

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید